A globalizáció hátránya

3 perc|
10340

Link másolása

A médiában sokat hallhattunk a globalizáció előnyeiről. Például ilyeneket: kiszámítható, biztonságos, mert nincsenek nagy kilengések. Ha Európa egyik felén gyengébb a termés, a másik fele pótolja. Jobban szabályozható, stb.

Első hallásra igaznak tűnik! De mi történik, ha egy kicsit kifordítjuk ezt a formaruhát?

Első látásra feltűnhet az előnyök közé sorolt információs adatbázis. Az információ hatalom! Szokták mondani. Tehát vissza is lehet vele élni. Példa rá a Német és Francia gazdák. Tejjel locsolják a földeket, folyókba öntik. Mindezt a nagy és büszke Európa közepén.

Vagyis az információval (hatalommal), vissza is lehet élni! Ha eltitkolok információkat, vagy csak részigazságokat csepegtetek, hatalmas haszonra tehetek szert. Ráadásul, ha nálam a pénz, a média is a zsebemben van! Vagyis azt mondanak el nekem, amit akarnak, ha nem akarják elmondani, hülyén halok meg.

Pedig egy ekkora „piacnak” tökéletesen kellene működni. Tökéletesen is lehetne működtetni! Lehetne, de nem hozna ekkora hasznot!

Ha nem játszanák ki a termelőket egymás ellen, akkor nem lehetne lenyomni a nyersanyag árát, és nem lehetne extra profitra szert tenni. Nem félnek attól, hogy jövőre nem lesz, aki termel, mert a paraszt el van adósodva, fizetnie kell a hiteleket.

Vagyis az az ember, aki hitelt vesz fel, önként és örömmel áll be a sorba, a nagyobb bevétel reményében. Nem is kell kényszeríteni! Vagyis az életben maradás, a fizetőképessége megőrzése érdekében termelni fog! Tehát a piac működik!

Látszólag jól működik. A piacgazdaság nem tűrheti a szolidaritást! Abban nincs üzlet! Legalábbis egyesek számára extra profit. Az nem számít, hogy ebbe sok család belepusztul! Ezt nem látja a csillogáshoz szoktatott szem! A média számára nem fontos ezeknek a híreknek a tudósítása. Csak akkor, ha mindezt úgy tudják beállítani, hogy ezek gyengék, félnótásak, nincs bennük kitartás. Vagyis alkalmatlanok az életre.

Mindezt az átlagember be is veszi. Hiszen ezt mutatja a tv, ezt zengi a rádió, erről szólnak a könyvek.

Tehát a globalizáció egyik hátránya, hogy az embereket könnyen ki tudják játszani egymás ellen. Nincs személyes kapcsolat, kevesen beszélnek nyelveket, el vannak foglalva a napi teendőkkel. Azt várják, hogy a kereskedők, a gyártók és nem utolsósorban a kormányuk, tegyék a dolgukat. Teszik is! De nem az egyén vagy a közösség védelmében, hanem a profit hajszolása érdekében. Ennek mindent és mindenkit alárendelnek!

Nincs szolidaritás, nincs környezetvédelem, és ebbe nem fér bele az emberség! Nem hoz semmi hasznot.

A másik nagy hátránya a globalizációnak, és ebben még nagyobb a veszély, mint a másikban, a következő:

Első körben tudatosítanunk kell: a globalizált piac hétmilliárd potenciális vevőből áll! Ebben van a kulcs! Mindenki fogyasztani akar mindenáron! Vagyis el lehet lehetetleníteni országokat úgy, hogy nem veszítenek semmit! Tehát a multiknak mindegy, hogy példának okáért a Magyarországon évszázadok óta itt élő emberek beledöglenek-e vagy sem. Tudnak-e vásárolni vagy sem. Éveken át, talicska számra hordták ki a pénzt. Nem ismernek itt senkit, nekik mindegy hogy létezünk-e vagy sem, ha nincs elég bevétel továbbállnak. Minden lelkiismeret-furdalás nélkül. A másik nagy előny egy tönkretett országban, mindent fillérekért tudnak felvásárolni. Feltéve, ha tetszik nekik a klíma, és nem túl agresszívak az őshonos fajok! Ráadásul, maradék kis hazánkban jó a termőföld, és a víz is itt fogy el utoljára.

Nem lehet úgy sok pénzt keresni, hogy nincs mögötte érték! Ha mégis sikerül, az csak mások kárára lehetséges!

Bóka Jenő

Vagyis ha valaki elég erős, van pénze, hatalma, sokkal gazdagabb és nagyobb népet is el tud tüntetni a föld felszínéről, mint a Magyarság.

Félre ne értsük, ha a Magyarságot sikerül eltakarítani, nem lesz vége! A többiekre is ez a sors vár! Gazdaságilag ellehetetlenítik, viszályt szítanak közöttük, mondvacsinált (koncepciós) vádakkal ellehetetlenítik a világ előtt (szélsőségesek, rasszisták stb.), majd mikor már kivéreztették őket, elfoglalják az országot! Mintha mindig is az övék lett volna.

Ez a globalizáció legnagyobb veszélye.

Nincs gazdasági veszély, nem veszítenek semmit, mert a többi nép mit sem sejtve vásárol. Látszólag „emberséges” eszközökkel, vér nélkül megszereznek egy országot, nem kell félni, hogy a fegyver visszafelé sül el, nem kell a nemzetközi nyomással szembenézni, mert nincsenek fegyveres konfliktusok.

Csak egy élhetetlen, tehetségtelen, buta, de nagyravágyó nép. Akinek nincs helye a „felvilágosult”, emberséges és tehetséges népek között.

Utolsó frissítés: 2023. január 12. / Publikálás: 2009. szeptember 23.

Soha nem késő elkezdeni jól csinálni valamit! Jól élni az életet!

Ha tetszik az oldal ajánld barátaidnak, ismerőseidnek!

és látogass vissza máskor is.

Ingyen
letölthető
mobil
háttérképek
Ingyen
letölthető
mobil
háttérképek

Küldd el Instagramon!

@magyarszivdobbanasa

Szólj hozzá!

Szabolcs szerint:

Kedves Jenő!

Érdekes gondolatokat kezdtél el fejtegetni ezzel a globalizációról szóló írásoddal. Tetszik, ahogy ezt az információt és az ezek mögé tett hatalmi érdekek oldalát is felvázolod.

Teljesen egyet értek az írásoddal.

Annyi azért eszembe jutott, hogy bár a globalizáció előnyei között sorolják fel a világgazdasági egységesítés lelkes hívei a kiszámítható, biztonságos és gazdaságos elnevezéseket. A globalizáció, – ha a világkereskedelem kialakulását is értjük alatta – bár idősebb, mint egy emberöltő, sőt akár 500 akár 1000 évet is megélhetett, amíg ilyen pompásan felcseperedett, a Földi élet és környezeti változások szempontjából – ami tíz és százezer éveket is lazán meglépett – elenyésző porszemnyi idő. A biztonságos megnevezés csak arra az időszakra vonatkozik, amíg kihasználtuk a Föld elég nagyra méretezett tartalékait. Jön egy kisebb éghajlatváltozás, amit mondjuk a világgazdasági növekedés által generált környezetszennyezés lazán produkálni fog, és nagyobb távon máris többet fogunk ráfizetni a globalizációra, mint amennyi előnyt kisajtolnak belőle.

Kedves Papa!

Nem értem, hogy miről írsz, főleg, hogy hogyan kapcsolódik ez a felvetett problémákhoz. Szerintem sehogy.

Mondjuk a globális evoluciós elméletet majd az élet eldönti, hogy meddig hagyja továbbagyalni. Volt egyszer egy állatcsoport, úgy hívták őket, hogy dinoszaurusz, elég ÖNZŐEK voltak ahhoz, hogy rohadt sokat zabáljanak és hatalmasra nőjenek. A Földi élet meg úgy gondolta, hogy neki nem tetszenek az ÖNZŐ állatok, hát fogta magát és kiírtotta őket mind egy szálig, hiába volt ott a Tirannoszaurusz neve mögött, hogy REX. A királyt is kinyírta. Csak a csontjait hagyta meg, hogy ha lesz egy olyan patkány, ami túléli és annyira ÖNZŐ lesz, hogy királynak gondolja magát, legyen esélye rájönni, hogy másképp is lehet. Még a rohadtnagy növényeket is a porba döntötte a természet, ebből lett a szén, meg az olaj, meg a földgáz. Egyszer egy patkány, aki mindezeket túlélte, ügyesebb lett, mint a többi, és az EVOLÚCIÓ teret hagyott neki, hogy elterjedjen, sőt, hogy sokkal jobban kihasználja az ÉLET nyújtotta lehetőségeket, mint más állat. Hogy különbségét kifejezze ez a patkány eljutott oda, hogy elnevezte magát EMBERNEK (legalábbis a Darwini fejlődés szerint ez az elmélet), sőt kiásta a föld alól azt, amit a Föld korábban maga alá temetett. Az ember mind felhasználta, amit a Föld korábban a dinka dinónak sem engedett meg. A Föld pedig komolyan gondolkodóba esik minden nap: meghagyjam-e ezt az agyas állatot, és móresre tanítsam, vagy egy laza szélviharral töröljem el a Föld színéről….

Üdvözlettel: Szabolcs

Bóka Jenő szerint:

Drága „Papa”!

Köszönöm, hogy megtiszteltél a figyelmeddel, bár nem vagyok meggyőződve arról, hogy elolvastad az írást. Hogy beleolvastál az biztos, de csak két szót sikerült megértened belőle.
Az egyik, hogy egyedül vagyok, bár ezt nem tudom mire alapozod!
A másik a globalizáció, ebből következik, hogy legalább a címet elolvastad.
Azt azért meg kell jegyeznem:
Nem lehet annak az „embernek” a véleményét komolyan venni, aki nem vállalja fel magát.
Ma „Papa” néven írsz, holnap egy új freemailről, mint „Mama” jelentkezel.
Az gondolom te is érzed, hogy a vicc kategóriájába tartozik a kommunikációnk.
Az leszűrhető abból a pár sorból, amit írtál, hogy nincsenek anyagi gondjaid, nem igazán érdekel a többi ember gondja, problémája. Szerinted mindenkinek magának kell megoldania a sajátját.
Az is kiérződik, hogy a természet is csak addig érdekel, amíg biztosítja számodra a jólétet.
A félreértések elkerülése végett szerényen megjegyzem: Örülök annak a ténynek, hogy sikeresnek tudhatod magad. Még egyszer leírom: ÖRÜLÖK!
A helyzet az, hogy a változás elkerülhetetlen! Ezt senki nem vitatta. Az hogy ez jó avagy rossz, azt csak az idő döntheti el.
Azt te is megállapítottad, van hibája a globalizációnak!

Ha az élet a mérce, csak hátrányai vannak.
A kényelem és a haszon oltárán feláldozzuk az életünket. Helyesebben a hatalom és a haszon oltárán a háttérhatalom, a kormányaink egyetértésével, segítségével feláldozzák az életet.
Nem csak a gyengékét, a szegényekét, bár ők ebben reménykednek!
A természet nem sokáig nézi jó szemmel a mesterkedéseiket. Mikor már a levegőből is üzletet akarnak csinálni. Széndioxid kvóta! Már az elnevezés is vicc! Ez biztos, hogy nem oldja meg a gondjainkat!
Az egyik rasszista Magyar filmben ezt így fogalmazták meg:
„A szereplők gödröt ásnak, egyszer csak az egyik felkiált:
– Mennyi homok! Mit csinálunk vele?
A válasz:
– Hát ássunk neki egy gödröt!”

Nem untatlak tovább.
A természet nem aszerint válogat:
Te gazdag vagy, Téged meghagylak! Ó, Te szegény vagy, te belehalsz.
A természet más mércét használ.
Még egy szó a gazdagságról:
Csak pénzed van. Nem te veted a búzát, nem te aratod, nem te őrlöd, szállítod, nem te dagasztod a kenyeret és nem te sütöd!
Te csak megveszed! (amíg lesz mit, mert van, aki helyetted megteszi). Ha a sok kis szamár elpusztul, éhen hal, már csak te maradsz!
A pénz fedezete a bizalom!
A bizalom nagyon kényes dolog. Ha elszáll…

Tisztelettel: Bóka Jenő

Papa szerint:

Miért félnek az emberek ennyire a változásoktól? Valamikor mondjuk én is így gondolkodtam, de mára már rájöttem, hogy nem olyan egyszerű ez. Egyet azért figyelembe kell venni. A globalizációra szükség van ahhoz, hogy az ember tovább lépjen egy gazdasági, társadalmi evolúciós szinten. Az már bebizonyosodott, hogy mindenféle nagy nemzetieskedés nem vezet semmire csak háborúra. Ja ha az kell akkor még mindig legyünk ősközösség szintjén, és minden ami a törzsön kívül van arra halál vár. A tiszta demokratizmusra, a tiszta kommunizmusra az ember nincs még felkészülve, mert alapjában önzőnek születünk. Talán majd levetkőzzük ezt is, bár most épp nem arra haladunk, még ha a közvetlen hozzátartozóinkkal kapcsolatban nem is vagyunk önzőek. Az, hogy neked nincs személyes kapcsolatod az nem a globalizáció hibája hanem a tied. Én rengeteg embert ismerek határon innen és túl, és tartom velük a kapcsolatot, összejárunk, találkozgatunk. Minden bizonnyal van hibája a globalizációnak is, persze, hogy van mert azt is csak az önző emberek hozták össze, de még mindig jobb mint az őskori nagy függetlenség.

Leave a Message

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A hozzászólásommal elfogadom azAdatkezelési tájékoztatót.

Vissza a nyitólapra