A pénz

3 perc|
6256

Link másolása

A pénz csak csereeszköz! Nem több és nem kevesebb! Ma azonban hatalmat és felsőbbrendűséget társítottunk hozzá. Vagyis a pénz már nem azt a funkciót látja el, amiért az emberek elfogadták, megkedvelték. A hatalom szimbólumává vált! Ezt a hatalmat az államoktól szépen csendben átvették a bankok.

Kérdezték tőlem, mi a baj a bankokkal?

Önmagában semmi. De a világban elfoglalt helyével rengeteg gond van!

Az országokat nem a kormányok irányítják. Hogy gondolhatjuk komolyan a választást, az állampolgárok beleszólását az ország életébe, ha az állam el van adósodva?

Lehet, hogy egy kis adósság belefér, bár már azért is nagy árat fizet a lakosság! De egy eladósodott államot nem a kormány, hanem a hitelt nyújtók irányítanak.

A hitelnyújtók nem azonosak a bankkal! A bank nem hoz döntéseket, nem követel, nem hitelez, nem számol kamatot! A bank csak egy épület, épületcsoport! Emberek dolgoznak benne, emberek irányítják, számolnak kamatot, rendelik el a felszámolást.

A másik baj az „álnév”! Mindenki elfogadja, hogy X vagy Y bank megváltoztatja a feltételeket. Pedig nem a bank változtat a megállapodáson, hanem az emberek! Sok bank vezetője még csak nem is az országban tartózkodik. Külföldiek, akik az őslakossággal, jó esetben, csupán nem szimpatizálnak. Rosszabb esetben, egyenesen gyűlölik a helyi lakosságot. Sőt a bank tulajdonosainak és a hitelezőknek ez az ideális állapot! Mindent kisajtolnak a hitelesektől! Lelkiismeretfurdalás nélkül…

Pedig az Ő felelőssége, hogy milyen döntést hoz, ellehetetlenítve az adósokat! Mindezt sokkal könnyebben teszi úgy, hogy közben nem kell szembenéznie az emberekkel. És főleg nem kell tartania az esetleges bosszútól!

A következő dolog, ennél is nagyobb probléma. Ez pedig az értékpapír!

Bár látszólag könnyű pénzkereset. Egy ideig én is játszottam a gondolattal: BRÓKER leszek.

Ma már szerencsének tartom, hogy nem sikerült!

Nem lehet úgy sok pénzt keresni, hogy nincs mögötte érték! Ha mégis sikerül, az csak mások kárára lehetséges!

Az értékpapír csak addig értékes, amíg annak tartják. Nincs mögötte kézzelfogható, látható, megfogható, a fizikai világban mozdítható tárgy.

Látszólag van, de igazából nincs.

Hogy miért írom ezt?

Egyetlenegy Rt csődje után sem sikerült a kis részvényesnek hozzájutni akár egy csavarhúzóhoz sem. Mire eljutott a végelszámolás stádiumába a cég, bank és a „hitelezők” mindenre rátették a kezüket. Itt ismét megjegyzem, a hitelezők kivétel nélkül emberek.

Nem attól lesz különb az ember, hogy különbnek hiszi magát, hanem attól, hogy Ember módjára viselkedik…

Bóka Jenő

A befektetők, a látszólagos biztonság miatt és a félelemből, hogy egyébként elvesztik a nehezen összerakott kis pénzüket, megveszik a részvényeket. Rengeteg pénz befolyik a kasszába, Valaki gondol egy merészet, látszólag elgazdálkodja magát, hitelt vesz fel, erre természetesen a részvények fedezete a hitel fedezet. Csőd után a kisbefektető az utolsó, akinek jut a maradékból, ha van maradék, de az esetek többségében már nincs. Mint a viccben: Járni jár, de nem jut!

Vagy a segítségére siet egy olyan „gazdasági világválság” mint 2009-ben, és mindenki számára elfogadható módon eltűnik a pénz. De nem csak ezért veszélyes az értékpapír és a kamat!

Azon túl, hogy a magas kamatok miatt az adósok többsége nehéz helyzetbe kerül, az érték nélkül maradt pénz inflálódik.

Vagyis az adósoknak nemcsak a kamatot kell megfizetni, hanem a kamat okozta inflációt is.

Ez egy öngerjesztő folyamat.

Ma már tudom, Édesapám miért mondta: Soha ne vegyél fel kölcsönt! Csak addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.

Az értékpapír is inflációt termel! Nem tehet mást! Nincs mögötte fedezet, csak eszmei érték. Ez abban a pillanatban, amint kibocsátják, növeli az inflációt. Akkor is, ha termelő munkát finanszíroz. Bár ez a jobbik eset. De ekkor a spekuláció lép a képbe. A jól prosperáló cégek papírjai egyre értékesebbek lesznek. De emögött az értéknövekedés mögött megint nincs megtermelt érték. Ha hozzáadott munka nélkül növekszik valaminek az értéke, azt megint csak valakinek vagy valaminek a kárára teheti.

Ebben az esetben az üzletkötők (brókerek) nem járulnak hozzá az értékteremtéshez, vagyis az ő munkájuk látszólagos. Ez is a pénz romlását gyorsítja.

Utolsó frissítés: 2023. január 12. / Publikálás: 2009. november 5.

Soha nem késő elkezdeni jól csinálni valamit! Jól élni az életet!

Ha tetszik az oldal ajánld barátaidnak, ismerőseidnek!

és látogass vissza máskor is.

Ingyen
letölthető
mobil
háttérképek
Ingyen
letölthető
mobil
háttérképek

Küldd el Instagramon!

@magyarszivdobbanasa

Szólj hozzá!

Leave a Message

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A hozzászólásommal elfogadom azAdatkezelési tájékoztatót.

Vissza a nyitólapra